22 grudnia 2011

Kolejne drobiazgi na choinkę

Ostatnio powstały choinki na choinkę i kilka łańcuchów:

Choinka
25 o. łańcuszka połączyć w pętelkę
1 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w łączenie pętelki wkłuć jeszcze 2 sł.
2 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  1 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
3 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  5 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
4 rz.: o. ścisłymi zamykającymi przejść do 5. sł., 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  1 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
5 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  5 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
6 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  9 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
7 rz.: o. ścisłymi zamykającymi przejść do 6. sł., 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  3 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
8 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  7 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
9 rz.: 3 o. ł. zamiast sł., w 1. o. wkłuć jeszcze 2 sł.,  11 sł. w kolejne o., 3 sł. w ostatnie o.
10 rz.: o. ścisłymi zamykającymi przejść do 8. sł., 3 o. ł. zamiast sł., w to samo o. wkłuć jeszcze 1 sł.,  1 sł. w kolejne o., w ostatnie o. 1 sł. i 3 o. ł., o. śc. zamyk. do końca rzędu

Łańcuszek różowy
5 o. łańcuszka i 3 podwójne sł. razem zakończone wkłuwać w pierwsze o. łańcuszka, powtarzać do uzyskania żądanej długości łańcucha, można zrobić pętelki do zawieszenia

Łańcuszek fioletowy
10 o. łańcuszka, w drugie o. od szydełka wkłuć 5 o. ścisłych, w kolejne 3 o. ścisłe zamykające, powtarzać do uzyskania żądanej długości łańcucha, można zrobić pętelki do zawieszenia

Łańcuszek czerwony
7 o. łańcuszka, w szóste o. od szydełka wkłuć 3 podwójne sł. razem zakończone, 5 o. łańcuszka, o. ścisłe zamykające w to samo szóste o., o. ścisłe zamykające w kolejne o., *11 o. łańcuszka, w szóste o. od szydełka wkłuć 3 podwójne sł. razem zakończone, 5 o. łańcuszka, o. ścisłe zamykające w to samo szóste o., o. ścisłe zamykające w kolejne o., powtarzać od * do uzyskania żądanej długości łańcucha, można zrobić pętelki do zawieszenia

Łańcuchy robi się bardzo łatwo i szybko. Można je szydełkować jednobarwne lub przeplatać z kolorowych resztek kordonków, mulin czy innych cienkich nici. Lepiej wyglądają przeprasowane. Wzory łańcuszków można wykorzystać do tworzenia szydełkowej biżuterii: naszyjników, bransolet.

● ● ●

Przy okazji prasowania usztywniłam również renifera czy też innego rogacza, zrobionego koronką brugijską. Przyznam, że efekt końcowy średnio mi się podoba, więc kolejnego robić nie będę.

Schemat jest tutaj. Robi się dobrze, ale trzeba bardzo uważać na każdy zakręt i dopasowywać słupki i półsłupki. Na pewno nie jest to robótka dla początkujących.

Uchowała się jeszcze jedna bombka:


● ● ●

Z resztek różnych włóczek zrobiłam jeszcze trochę markerów (znaczników). Przydadzą się przy bardziej skomplikowanych robótkach. :)

1 komentarz:

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz dotyczący posta.
Proszę o nieskładanie mi życzeń świątecznych, bo świąt nie obchodzę, a inne uwagi najlepiej kierować na podanego maila, pocztę sprawdzam każdego dnia. Dziękuję! :)